4 způsoby, jak využít esenciální olej

Možná jste ji dostali darem, možná jste si ji ze zvědavosti koupili a teď vlastně nevíte co s ní – k čemu je ta tajuplná lahvička s esenciálním olejem vlastně dobrá? Představujeme různé způsoby, jak esenciální olej využít. A vy možná přijdete i na další:

K aromaterapii

Jako první příklad použití se nabízí aromaterapie. Různé vůně mají odlišný vliv na tělo i mysl, navozují různé nálady, a proto se používají pro různé příležitosti. Jedna vůně je vhodná pro uvolnění, jiná zase pro povzbuzení, ale použití je stejné – esenciálním olejem můžeme s pomocí difuzéru nechat provonět místnost, použít ho přímo na tělo k masáži nebo jím ozvláštnit koupel.

Jaké účinky můžete od různých esenciálních olejů očekávat? Nakoukněte do článku, Jak pomocí aromaterapie stimulovat tělo i mysl a do článku Aromaterapie: Proč ji vyzkoušet.

Při výrobě domácí drogerie

Chcete, aby váš prací gel voněl jako tea-tree s růží? Chcete mýt nádobí jarem s vůní vanilky? Není problém! Výroba domácích čisticích a pracích prostředků má hned několik výhod – šetříte životní prostředí, ušetříte spoustu peněz, nemusíte se bát skrytých chemikálií a navíc si můžete vybrat tu svou vůni. Pár kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru a váš osobní ekologický prací gel/aviváž/prostředek na nádobí je na světě.

Přesvědčte se, že je výroba vlastní drogerie skutečně jednoduchá a přečtěte si, Jak vyrobit prostředek na nádobí, Jak vyrobit domácí prášek na praní a domácí aviváž.

Při výrobě domácí kosmetiky

Asi netřeba hlouběji rozebírat, že stejně jako aviváž si můžete esenciálním olejem „ovonět“ i vlastnoručně vyrobený balzám na rty, tělové mléko či sůl do koupele. Esenciální oleje jsou zkrátka v povinné výbavě každého, kdo si občas zkouší něco vyrobit sám.

V domácí přírodní lékárničce

Konkrétně tea-tree olej se například při přímém nanášení na postižená místa skvěle osvědčil při akné, oparech a aftách. Užijete ho také při řešení houbových infekcí na nehtech. Lahvičku s tea-tree olejem se zkrátka hned vedle heřmánku, řepíku a jitrocele hodí mít.