Aktuálně otevřeno! Po - Pá 9:00 - 17:00 a So 9:00 - 13:00.

Ekologická intimní hygiena aneb proč to zkusit jinak?

Věděli jste, že se jednorázové tampony a vložky rozkládají až 500 let? Průměrně žena za svůj život spotřebuje 11 tisíc kusů vložek a tamponů a to už je pořádné množství. Jednorázové dámské hygienické potřeby jsou sice pohodlné řešení, ale pro přírodu absolutní katastrofou. Zkuste zvážit některou z ekologičtějších možností, které šetří přírodu i vaši peněženku.

Tip: Ekologické hygienické potřeby pro ženy jsou navíc ideální volbou pro každou ženu, kterou trápí časté záněty či infekce. Jsou totiž antiseptické, vyrobené z přírodních materiálů, neobsahují parfémy, barviva ani chlór.

Dejte šanci kalíšku

Už jste o nich určitě slyšela – menstruační kalíšky jsou hitem posledních pár let, a pokud jste je ještě nevyzkoušela, určitě jim dejte šanci. Jsou vyrobené z bezpečného lékařského silikonu, při nošení o nich vůbec nebudete vědět a jeden kalíšek můžete používat až deset (!!!) let.

Tip: Vybírat můžete v zásadě z několika velikostí a je potřeba vyzkoušet, která velikost bude pohodlná právě pro vás.

Látkové vložky

Pokud nejste zastánkyní tamponů a nejvíce vám vyhovují menstruační vložky, vyzkoušejte látkové vložky. Jsou vyrobené z přírodních materiálů jako bavlna a bambus, mají nepromokavé jádro a přestože jedna slipová vložka stojí pár desítek korun, vydrží vám i několik let.

Tip: Po použití je stačí nechat namočené ve studené vodě, kterou budete měnit každý den a po dvou dnech vyperete v rukách nebo v pračce při teplotě do 60 ˚C bez aviváže, octa a bělidel. Kvůli skvrnám se před praním doporučuje použít žlučové mýdlo.

Jednorázové ekologické tampony a vložky

Pokud se nechcete vzdát jednorázového řešení a praní vložek je vám vyloženě protivné, i tak můžete při své menstruaci brát ohled na přírodu. Podívejte se na nabídku ekologických vložek a tamponů, které jsou vyrobené z bio bavlny, neobsahují chlór, plasty, ropné deriváty, barviva ni aromata.