Aktuálně otevřeno! Po - Pá 9:00 - 17:00 a So 9:00 - 13:00.

Ekologická ústní hygiena: Co můžete udělat pro své zuby i přírodu?

Čistíte si zuby několikrát za den? Pak je třeba ho dle doporučení stomatologů vyměnit po měsíci používání. A pokud používáte obyčejný plastový kartáček, je celkem dost zbytečného plastového opadu, nemyslíte? Jak bezbolestně přejít na ekologickou alternativu?

Základem je kartáček

Vyměnit plastový kartáček na zuby za ten ekologický je opravdu snadné. Stačí si ho koupit! Jaké máte možnosti?

  • Bambusové kartáčky. 100 % přírodní bambusové kartáčky jsou vyráběné s ohledem na přírodní prostředí, zuby vám vyčistí stejně dobře (ne-li lépe) jako ty plastové a až je budete házet do koše, nemusíte mít černé svědomí.
  • TIO zubní kartáčky. První ne-bambusové zubní kartáčky na českém trhu, které jsou vyrobeny téměř výhradně z rostlin, z obnovitelných zdrojů a to včetně svých štětinek. Zaručí vám optimální péči o ústní dutinu i skvělý pocit z toho, že nepodporujete tvorbu hromady nerozložitelného odpadu.
  • Zubní kartáčky Preserve. Jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného polypropylenu z kelímků od jogurtů. Měkké štětinky jsou však z (nového) nylonu. Preserve je certifikovanou společností B Corp, což je celosvětová iniciativa, která definuje principy moderního environmentálně a sociálně zodpovědného podnikání.
  • Přírodní zubní kartáčky Miswak. Miswak nebo také siwaak je prastarou alternativou k běžným zubním kartáčkům, používanou po tisíciletí. Jedná se o větvičky nebo kořeny stromu Salvadory perské a jsou plné blahodárných látek. Mají vynikající čistící a leštící účinky, bělí zuby, posilují dásně. Obsahují antibakteriální a antimikrobiální látky a taktéž například vápník, vitamin C, saponiny či flavonoidy.

Tip: A když už si budete čistit zuby ekologickým kartáčkem, proč k němu rovnou nepřibalit i ekologickou zubní pastu? V nabídce přírodních zubních past najdete spoustu alternativ k těm klasickým. Svůj účel splní stejně dobře, nezatěžují životní prostředí a obsahují samé přírodní látky.