Jak správně vybrat kosmetiku pro nejmenší

Dětská pokožka je extrémně citlivá, několikanásobně tenčí než ta naše a vyžaduje zvláštní péči. Jak tedy vybrat kosmetiku pro naše nejmenší? Na co si dát pozor?

Hlavně to nepřehnat

To, že každý den používáte sprchový gel, šampon, kondicionér, tělové mléko a spoustu dalších přípravků ještě neznamená, že stejné množství přípravků potřebuje i vaše miminko. Naopak! Když dojde na kosmetiku, méně je vždy více.

Miminko není třeba koupat častěji než jednou za dva až tři dny a málokdy budete skutečně potřebovat mýdlo. Proto buďte při koupání střídmí a použijte ho jen výjimečně, když to bude skutečně potřeba. To samé platí i u ostatních kosmetických přípravků.

V zásadě platí, že kosmetika má smysl pouze ve třech případech:

  • při přebalování plen k ochraně kůže před vlhkem
  • při silném sluníčku k ochraně proti škodlivému záření
  • při velmi chladném zimním počasí jako prevenci vysušení pokožky

Čím méně položek ve složení, tím lépe

Určitě znáte takové ty krémy, kde máte popis složek na deset řádků a vlastně se v nich vůbec nevyznáte. Často se v takovém množství složek skrývají různé nepatřičnosti. Čím méně položek ve složení najdete, tím lépe. Kromě toho, že si je snadno ověříte, to bývá znakem kvality.

Vsaďte na přírodu

Kosmetiku pro miminko nejspíš budete kupovat jednou za čas, protože jí spotřebujete opravdu málo. Tím spíš se vyplatí na ní nešetřit a vybírat ji skutečně podle kvality a ne podle ceny. Ale neděste se, skutečně kvalitní přírodní kosmetika pro děti nemusí být drahá. Například produkty Weleda a Saloos určené dětem patří k tomu nejkvalitnějšímu, co můžete svým dětem dopřát a vaši peněženku nijak zvlášť nezatíží.