Aktuálně otevřeno! Po - Pá 9:00 - 17:00 a So 9:00 - 13:00.

Magické vůně: Jak pomocí aromaterapie stimulovat tělo i mysl?

Chcete vyzkoušet něco nového? Chcete zjistit, jak éterické oleje ovlivňují celý organismus, stimulují mysl a uvolňují tělo?

Vyberte si ten správný éterický olej

Éterické oleje mají mnoho účinků i způsobů použití. Kromě aromaterapeutické masáže, kdy se oleje vtírají přímo do pokožky těla, je možné je inhalovat či se v nich koupat. Éterický olej zvolte podle toho, jaký účinek od něj očekáváte a způsob využití si zvolte podle toho, jak vám to je nejpříjemnější.

Tip: Vyberte si éterický olej a vyzkoušejte jeho účinky – stačí pár kapek do difuzéru!

Bergamot

Má protiplísňové účinky, odstraňuje zápach z úst i ze zakouřených místností. Navíc podporuje hojení, zklidňuje organismus a působí antidepresivně.

Borovice

Je antiseptická a čistí vzduch. Pomáhá při nachlazení a rýmě a je vhodná také při svalové únavě do koupele a do saunových směsí.

Cypřiš

Má sedativní účinky a tiší bolest. Je vhodný proti stavům úzkosti a při depresi, posiluje nervy. Pomáhá zmírňovat premenstruační syndrom či problémy spojené s menopauzou. Vhodný při nachlazení, alergické rýmě i k intimní hygieně.

Citron

Rozveseluje a dodává energii. Podporuje kreativitu, působí proti nechuti k práci, apatii a únavě. Má močopudné, potopudné a pročišťující účinky. Dále ničí mikroby a odpuzuje hmyz. Možno použít i při vaření a pečení.

Čajovník (Tea Tree)

Má antibakteriální, antimykotické a silné antiseptické účinky. Používá se k ošetření ranek, popálenin, ekzémů, akné, oparů, poranění v dutině ústní, krvácení dásní a paradentóz.

Eucalyptus

Velmi účinný při nachlazení a dýchacích obtížích. Snižuje horečku, hladinu cukru v krvi a pomáhá při migrénách.

Grep

Má osvěžující účinky, působí proti únavě a depresi. Pročišťuje lymfatický systém, pomáhá proti celulitidě a otokům.

Jalovec

Má výborné čistící schopnosti, je antiseptický a účinný na svalové a revmatické bolesti. Navíc čistí krev, podporuje pocení a velmi pomáhá při onemocnění močových cest.

Levandule

Je jedním z mála éterických olejů, který je možné použít na pokožku i sliznici neředěný. Uklidňuje nervové vypětí, působí jako antidepresivum a proti nespavosti. Má blahodárné účinky na bolesti hlavy a proti migréně. Je antiseptická, vhodná k ošetření ranek, má hojivé účinky. Navíc je známým repelentem proti komárům, molům i vším.

Mandarinka

Vonný olej vhodný pro uvolnění napětí, pro zmírnění melancholie a smutku. Je výborný psychický stimulant. Působí proti svalovým křečím a bolestem hlavy. Je to vhodný vonný olej pro děti, do dětských pokojíčků i školek.

Máta peprná

Je silný éterický olej, který je potřeba používat velmi opatrně. Účinně posiluje žaludek při nevolnosti z cestování, vhodná při průjmu a špatném trávení. Vhodná při nachlazení, bronchitidě, chřipce a zánětech dutin. Celkově osvěžuje a stimuluje mozkovou činnost.

Mateřídouška

Zmírňuje únavu a bolesti hlavy. Má antiseptické a dezinfekční účinky. Celkově posiluje imunitní systém a povzbuzuje hojivé procesy v těle. Vhodná při bolesti svalů a kloubů. Zvyšuje ale krevní tlak, takže je lepší tento vonný olej používat v nižších koncentracích.

Rozmarýn

Silně stimuluje nervovou činnost, povzbuzuje při únavě, posiluje paměť a schopnost soustředění. Tlumí bolestivé migrény i revma a celkově působí silně analgeticky.

Růže

Působí jako antidepresivum a afrodiziakum. Podporuje krevní oběh, snižuje horečku a působí proti bolestem hlavy. Je velmi vhodná do masážních olejů.